Dwunasty sezon CITY TRAIL w ogólnopolskim wydaniu w dziesięciu miastach, wkracza w trzecią kolejkę rywalizacji. Jakie były dwie dotychczas rozegrane? Jak kształtowała się frekwencja, poziom sportowy i jakie są nastroje po dwóch miesiącach biegania we wszystkich dziesięciu lokalizacjach?
Jak wygląda sytuacja w CITY TRAIL?
14 lat temu podjęliśmy ryzyko wejścia w strefę, która była zapomniana, a przecież jest kolebką biegania masowego na świecie. Dzisiaj z satysfakcją możemy powiedzieć, że udowodniliśmy, że bieganie po lasach i parkach, bliżej natury, z wykorzystaniem jej dobrodziejstw jest wspaniałą alternatywą dla wydarzeń wielkomiejskich. Przed bieżącym sezonem CITY TRAIL z dużym niepokojem czekaliśmy na pierwsze dane spływające do naszych baz. Dzisiaj wiemy, że jest dobrze.
Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców i organizator cyklu CITY TRAIL
Przełajowa piątka

Początek edycji 2024/2025 jest najlepszym popandemicznym otwarciem cyklu
CITY TRAIL Junior
Ponadto jesteśmy dumni z faktu biegowego wychowania co najmniej jednego pokolenia. Nie jest to twierdzenie na wyrost, bo mamy już w biegu głównym uczestników, którzy zaczynali bieganie w CITY TRAIL od kategorii D1, czy D2. Warto wspomnieć o tym, że niektórzy z nich zostali profesjonalnymi sportowcami jak np. Marcin Biskup, ubiegłoroczny wicemistrz Polski w biegu na 5000 m, czy Julia Koralewska mistrzyni kraju na 10000 m również sprzed roku.
Piotr Bętkowski, współorganizator CITY TRAIL

Biegi CITY TRAIL Junior odbywają się na dystansach od 200 m do 1 km
Poziom sportowy

Najlepsze wyniki uzyskane podczas 20 biegów edycji 2024/2025

Statystyki pierwszej części sezonu napawają optymizmem